
Ръководството на Миньор Перник призова за честна игра в българското първенство с декларация, която бе публикувана на официалния сайт на тима.
Според шефовете на "жълто-черните", БФС и ПФЛ трябва с всички възможни средства да прекратят скандалите в родния футбол, които отблъскват феновете все повече и повече. От перишкия клуб се обърнаха към всички останали клубове с призив за формулиране на обща цел, а именно - честна игра и коректни отношения както между клубовете, така и към феновете и медиите.
Ето и целият текст на декларацията:
"Миньор /Перник/ призовава за ЧЕСТНА ИГРА. Първите три кръга от старта на първенството, развихрилите се скандали около някои мачове, които бяха опорочени от задкулисни действия, ни кара със съжаление да обобщим, че в българския футбол „новото е добре наученото старо".
Още в пролога на спортната надпревара част от действащите лица опитват да прогонят зажаднялата за емоции публика от стадионите и да настроят обществото срещу футболните хора у нас, като обявяват процеса за необратимо гнил и порочен. С действията си на терена и извън него, с непремерени изказвания и коментари ние сами отричаме труда на треньори и футболисти, като създаваме обществено усещане на съмнение и недоверие към футболната надпревара при професионалистите.
Като унищожителен катализатор през последния месец се появи и дискусията около работата на съдийската комисия, обогатена с ваденето на компромати, хвърлянето на тежки обвинения в медийното пространство, хващане „гуша за гуша" и заплахи. Обикновеният невинен запалянко отново си каза: вижте ги тези във футбола.
Остава само да добавим като Бай Ганьо: и едните, и другите са маскари. Криминалният отенък във футболната среда ще прогони и малкото инвеститори и рекламодатели в родните клубове, да не говорим за зрителите по стадионите. Ние от Миньор /Перник/ сме убедени, че на футболините хора у нас липсва ОБЩА ЦЕЛ. И след като заедно доказахме, че можем да вървим напред с подписването на нов договор за телевизионни права при изключително подобрени условия, сме длъжни също заедно да работим и за ЧЕСТНА ИГРА.
Ние призоваваме за ЧЕСТНА ИГРА в отношенията клуб-клуб, за ЧЕСТНА ИГРА на терена, за честно отношение към феновете и за коренна промяна в поведението пред медиите. Ние призоваваме като начало ръководствата на професионалните футболни клубове да декларират официално своето желание за ЧЕСТНА ИГРА. Ние настояваме БФС и ПФЛ да прекратят с всички възможни разумни средства скандалите около съдийството, които накараха медиите у нас да обяват, че половината от мачовете са уговорени и нагласени.
Защото самоцелното натрупване на приказки ще провокира ефекта на снежната топка, която става все по-голяма и помита всичко по пътя си. Всички заедно сме длъжни да поискаме ЧЕСТНА ИГРА, за да върнем доверието на хората и да докажем, че участваме в създаването на един обществено значим продукт, който има своята спортна и морална същност извън икономическите измерения. ЧЕСТНАТА ИГРА е нашата ОБЩА ЦЕЛ, която ще даде смисъл на професионалния футбол в България!".






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ