Рийкард: Не съм виждал отбор да играе като Испания

Селекционерът на Саудитска Арабия Франк Рийкард изрази адмирациите си към националния тим на Испания след разгромната победа на световните и европейски шампиони с 5:0 срещу отбора на бившия треньор на Барса.

Санти Касорла и Педро Родригес отбелязаха през първото полувреме, а втората част се превърна в шоу на футболистите на световния клубен шампион Барса, като Шави и отново Родригес се разписаха, а Давид Вия се завърна в националния тим с гол.

Въпреки че неговият отбор загуби, Рийкард беше в добро настроение след мача и не скри своето изумление от "най-добрия отбор в света".

"Испанският отбор впечатлява абсолютно цялата футболна общественост. Не съм виждал национален тим да играе толкова добре, колкото Испания", сподели Франк Рийкард, който водеше Барселона от 2003-а до 2008-а година.

"Шави и Иниеста са сред най-добрите играчи в света. Те могат да направят разликата и да са ключови футболисти за всеки един отбор, в който играят.

"Испания напълно заслужено ни победи. Те създадоха много шансове. Ние знаехме, че този двубой ще е много, много труден за нас. Но важното е, че имахме възможност да играем с най-добрия отбор в света и резултатът е справедлив", сподели още Рийкард.

Испания игра контрола със Саудитска Арабия, тъй като се намира в единствената квалификационна група за Мондиал 2014 с 5 отбора. "Ла Фурия" започва кампанията си във вторник с мач срещу Грузия.