Ривър Плейт удари Бока Хуниорс и на "Ацтека"

Ривър Плейт триумфира над Бока Хуниорс в аржентинското суперкласико с 4:2 след изпълнение на дузпи и спечелиха Торнео Финал.

Двубоят се игра на стадион "Ацтека" в Мексико, а в редовното време двата тима не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 1:1.

Резултатът бе открит от "милионерите" в 35-а минута, които реализираха чрез Даниел Виялва. Клаудио Рианьо обаче изравни двадесет минути преди края на редовното време.

Повече голове не паднаха и се стигна до изпълнение на дузпи.

При 11-метровите удари "златисто-сините" пропуснаха първите си два опита, което се оказа и решителният момент в двубоя. Кристиан Ледесма реализира победната четвърта дузпа и донесе успеха на Ривър Плейт.

Освен, че спечелиха Торнео Финал "Милионерите" постигнаха четири победи в общо пет мача срещу Бока Хуниорс през сезона.

Срещата на Ацтека е пети двубой между двата отбора извън Аржентина. Предишните мачове се състояха в Монтевидео през 1955, 1984 и 1978 година, както и в Маями през 2002 година.