Ривър Плейт и Бока с победи в Аржентина

снимка: БТА/XINHUA

Защитаващият титлата си Ривър Плейт победи като гост Атлетико Рафаела с 2:1 в мач от 13-ия кръг на аржентинското футболно първенство.

След този успех шампионите имат 4 точки аванс на върха на класирането пред втория Ланус и са на 5 точки пред Индепендиенте.

Диего Монтиел откри резултата за домакините, но Ривър Плейт стигна до успех след голове на Леонардо Пискуличи в 50-ата и на Ариел Рохас в 66-ата минута.

Хуан Мануел Мартинес отбеляза две попадения през първите 45 минути, с които донесе победата на Бока Хуниорс с 2:0 над гостуващия Дефенса и Хустисия.

Мартинес първо се разписа в 9-ата минута, а след това и в 41-ата след грешка на вратаря Фернандо Пелегрино.

Със спечелените три точки Бока вече има актив от 23 и заема пето място в класирането, но е с равен брой точки с четвъртия Расинг Клуб, посочва БТА.

С гол на Лаутаро Акоста Ланус спечели с 1:0 срещу Сан Лоренсо. Естудиантес се наложи с 1:0 над Килмес, а Белграно победи с 1:0 Росарио Сентрал. Индепендиенте спечели домакинството си на Тигре с 3:1, като с два гола се отличи Хуан Лусеро.