Римските вълци наръфаха Старата госпожа и 6-ата поредна е под въпрос

Рома удари с 3:1 Ювентус във Вечния град и отложи празненствата за 6-ата поредна титла на "Старата госпожа". Римските "вълци" наръфаха жестоко торинци, макар че в началото изглеждаше, че именно на "Олимпико" Юве ще официализира златните медали.

Лемина даде аванс на гостите в 21-ата минута и те предвкусваха титлата. Много бързо обаче Де Роси възстанови равенството. През втората част с нови два гола на Ел Шаарави и Наинголан Рома постигна заслужена победа над хегемона в Серия А.

Така Ювентус остана с 85 точки два кръга преди края. Рома е с 81 пункта, а Наполи с 80 и теоретично също има шанс за Скудетото.

В следващия кръг Юве посреща слабака Кротоне и при победа ще е шампион и на теория.

Рома и Наполи пък ще водят зверска битка за второто място, което дава директен излаз в Шампионската лига. Третият също ще играе в най-комесриалния турнир, но ще стартира от плейофите.