Рилски спортист загуби на старта на Балканската лига

снимка: rilskibasket.com

Отборът на Рилски спортист (Самоков) започна с драматична загуба участието си в новия сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. В първия си мач от група "В" възпитаниците на Росен Барчовски отстъпиха при гостуването на Кавала (Гърция) със 79:81 точки.

Домакините водеха от началото до края на срещата, а българските играчи на няколко пъти стигаха до изравняване на резултата. Играчите на Кавала поведоха с 10 точки - 15:5 още в петата минута, а 25 секунди преди края на втората част вече имаха аванс от 10 точки - 42:32. До края на полувремето за Рилски спортист новото попълнение Тери Смит вкара два наказателни удара.

През втората част гостите изравниха 29:29 и 31:31, но не успяха да направят обрат. Отборът на Кавала записа най-голямата си преднина в мача - 12 точки през третата четвърт при резултат 53:41, но след 30 минути имаше само четири точки аванс - 57:53.

В последната четвърт баскетболистите на Рилски спортист не се предадоха и 62 секунди преди сирената изравниха - 77:77. Преди финалните осем секунди отново имаше равенството в резултата - 79:79, но Христофорос Стефанидис беше точен на два пъти от наказателната линия и донесе успеха на домакините.

Със сирената за Рилски Христо Захариев направи пропуск от тройката. За Рилски спортист се отличиха Тери Смит с 31 точки и 5 борби, Бракстън Дюпри добави 18 точки и 12 борби, а Христо Захариев реализира 13 точки.

За победителите четирима играчи завършиха с двуцифрен точков актив, но най-полезен беше Джереми Фиърс с 20 точки.

За Кавала българинът Симеон Илиев игра близо 17 минути и записа 2 точки, 2 асистенции и 1 борба. В следващия си мач от турнира Рилски спортист гостува на Кожув (Македония) на 24-ти октомври.