Рилски спортист зае 3-тото място в турнира за Купата

снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист се класира на трето място в турнира за Купата на България по баскетбол при мъжете.

В малкия финал момчетата на Росен Барчовски успяха да победят Ямбол с 81:72 точки. Рилски спортист на практика реши изхода от двубоя във втората четвърт, спечелена от тях с 24:9. За Ямбол срещата започнаха Юлиан Радионов, Неманя Милошевич, Станислав Говедаров, Мартин Дурчев и Стоян Петков.

Росен Барчовски заложи в началото на Тери Смит, Бранко Миркович, Антъни Гуджино, Христо Захариев и Бракстън Дюпри. В началото на първата четвърт Рилски спортист поведе последователно с 6:0 и 11:3.

Играчите на Ямбол обаче успяха да намалят изоставането си до четири точки, след което допуснаха отново символичните домакини да дръпнат в резултата с 9 точки - 13:22.

С добра игра в последната минута и половина на първата част гостите успяха да намалят изоставането си до 3 точки - 22:25. В началото на втората част в играта и на двата отбора имаше много брак, а стрелбата им бе безобразна.

За четири минути игра двата отбора си отбелязаха 5 към 1 точка в полза на Рилски спортист. Ямбол пък реализира първите си точки от игра след малко повече от 6 минути игра чрез Мартин Дурчев.

Баскетболистите на Ямбол продължиха със слабата си игра, в резултат на която Рилски спортист успя да натрупа сериозен аванс от 18 точки на почивката. През първата половина на третата четвърт отборът на Ямбол показа повече характер и по-добра игра от Рилски спортист, реализира 10 срещу 4 точки и намали пасива си до 14 точки.

Независимо от старанието и желанието на играчите на Ямбол Рилски спортист успяваше да запази преднината си и преди последната част водеше с 15 точки - 67:52. Ямбол започна много добре последната част и реализира 6:0 точки, но последва фаул за Рилски спортист и техническо нарушение на скамейката на символичните домакини и авансът на момчетата от Самоков отново бе възстановен.

Две минути и 40 секунди преди края Мартин Дурчев реализира тройка за Ямбол и авансът на Рилски спортист бе намален на 7 точки - 67:74.

Рилски спортист обаче успя да поддържа преднината си и да спечели двубоя. Финалът на турнира е днес от 20.00 часа и противопоставя Лукойл Академик (София) и Левски, припомня БТА.