Рилски спортист с победа като гост в Балканската лига

снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист (Самоков) постигна първа победа в група "Б" на Балканската лига по баскетбол за мъже.

В среща от втория кръг възпитаниците на Росен Барчовски победиха като гост Кожув (Македония) с 99:76 (21:22, 26:25, 19:15, 33:14) точки.

В първия кръг от турнира Рилски спортист загуби от Кавала (Гърция) със 79:81 точки. След равностойни 30 минути българските баскетболисти изиграха блестяща последна четвърт, която спечелиха с 33:14 точки.

Гостите стартираха последните 10 минути със серия от 25:9, а в края с тройка на Любомир Киров спечелиха двубоя с 23 точки разлика.

За Рилски спортист Тери Смит бе най-резултатен с 28 точки. Бранко Миркович отбеляза 16 точки, Тони Гуджино се отличи с "дабъл-дабъл" - 13 и 10 борби, а по 11 точки вкараха Станислав Ваклинов и Бракстън Дюпри. За домакините по 16 точки отбелязаха Слободан Божович и Миладин Пекович.