Рилски спортист повален в края от Белград

снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист записа трета загуба в Група В на Балканската лига, след като не можа да удържи крехкия си аванс в гостуването на ОКК Белград и загуби злощастно в края с 82:83.

Въпреки това тимът от Самоков няма да промени особено статута си в груповата фаза, защото вече си е подпечатал класирането напред.

Рилецо има 4 победи и 3 загуби и със сигурност ще влезе в топ 6 на надпреварата, като в последния мач от групите ще гостува на Кавала на 15-ти януари.

Самоковци остават втори в класирането с точка по-малко от лидера Кожув.

Домакините от ОКК Белград изиграха силно първо полувреме и на почивката се оттеглиха с пет точки аванс - 45:40. Сърбите дори увеличиха преднината си след третата част на 9 точки - 64:55.

Самоковци направиха всичко възможно да осъществят обрат и бяха близо до това в заключителната част на мача.

В последните секунди Бранко Миркович изравни с тройка за 82:82, но след това Алексей Нешович вкара фаул и донесе победата за Белград - 83:82.

Рилецо имаше 7 борби повече от съперника си, но направи и 18 грешки, което беше два пъти над тези на Белград.

Маркович завърши като топреализатор на двубоя с 24 точки, а Тони Гуджино се отличи с дабъл-дабъл - 23 пункта и 11 борби.

За домакините по 16 точки нанизаха Иван Маринкович и Алексей Нешович.

В последния си мач за годината в Балканската лига другият български тим Левски посреща Морнар на 20-и декември.