Рилски спортист е последният полуфиналист за Купата на България

снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист е последният полуфиналист в турнира за Купата на България по баскетбол при мъжете. В труден мач баскетболистите на Росен Барчовски надделяха над домакините на турнира Черно море Порт Варна със 76:67 (26:17, 20:10, 13:18, 17:22).

Домакините бяха на крачка от пълен обрат в последната част, но не успяха да го постигнат. За победителите Антъни Гуджино завърши срещата с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 12 борби. За Черно море Асен Великов също записа с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 11 борби.

Срещата започна много оспорвано. Рилски спортист поведе с 4:0, но играчите на Черно море порт Варна изравниха при 4:4, след което поведоха в резултата. Последваха нови две равенства, последното при 14 равни, но с тройка на Пламен Алексиев варненци отново поведоха. Последните минути на първата част обаче Черно море допусна много грешки, а Рилски спортист се възползва максимално и реализираха 11 поредни точки и спечелиха първата част с 26:17.

Домакините на турнира започна изключително лошо втората част и за три минути вкараха само точка срещу 8 за Рилски спортист. Играта на Черно море, както и стрелбата, бе повече от слаба. В резултат на това играчите на Росен Барчовски започнаха да трупат сериозна преднина, която три минути и 40 секунди преди почивката достигна до 20 точки - 43:23. Nа полувремето резултатът бе 46:27 за Рилски спортист.

След почивката отборът на Черно море заигра доста по-добре в подкошието, стрелбата им също бе подобрена. Основната движеща сила в играта на "моряците" бе капитанът на тима Асен Великов. Три минути преди края на третата част варненци намалиха изоставането си до 10 точки - 41:51. Преди последната решителна част домакините на турнира изоставаха с 14 точки - 45:59.

През четвъртата част Черно море отново бе по-активният отбор. Варненци, ако не допускаха толкова грешки в стрелбата, можеха да намалят изоставането си. Около четири минути и половина преди края на четвъртината авансът на Рилски спортист бе стопен до 9 точки - 57:66.

Момчетата на Спас Натов показаха изключителен характер и две и половина минути преди края изоставаха само с 3 точки - 65:68. Силите на Черно море обаче не стигнаха за пълен обрат в двубоя и Рилски спортист спечели със 76:67.

Първата полуфинална среща от турнира е днес от 17:30 часа между отборите на Лукойл Академик и Ямбол.

Във втория полуфинал един срещу друг излизат отборите на Левски и Рилски спортист, а началният му час е 20:00.