Рилски спортист бетонира третото място след успех над Балкан

снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист спечели сравнително лесно домакинството си на Балкан със 77:61 в „Арена Самоков" и все по-комфортно се настанява на третата позиция в класирането.

В срещата от 25-ия кръг решителната за победата на домакините беше третата част, в която те доминираха напълно, въпреки че отново показаха някои неточности в защита.

Рилецо вече има 41 точки след 16-ата си победа в шампионата на НБЛ, като изостава с 2 от втория Левски, който обаче е с мач по-малко. Балкан продължава да бъде 6-ти в подреждането с 33 пункта - 1 по-малко от Евроинс Черно море.

Най-резултатни с по 14 точки за победителите станаха Филип Вукосавлевич и Христо Захариев, като първият от тях имаше леко предимство при борбите - 8 срещу 6. Бранко Миркович не бе на познатото ниво и завърши с 11 пункта плюс 6 асистенции, като много бързо записа лични нарушения и бе оставен на пейката известно време от треньора Росен Барчовски.

За гостите от Балкан 13 точки наниза Димитър Филипов, а по 11 добавиха Любомир Лилов и Емил Бинев.

„Можехме още първото полувреме да решим мача, но направихме 4 пропуски сами под коша на контраатака", коментира старши треньорът на Рилски спортист Росен Барчовски.

„Не съм доволен особено от играта в защита, иначе направихме много силна трета част. Има доста неща, които трябва да се оправят - не ни е ефикасно нападенито, в защита също не сме особено добри, това са видни неща и работим по тяхното подобрение.

Трябва да работим, ако искаме да направим нещо голямо", завърши специалистът, като не скри, че очаква отборът му да завърши поне на трето място и в плейофите.

„Доста бързо натрупах два фала и треньорът беше принуден да ме остави малко на пейката", сподели Бранко Миркович след края на мача.

„Важното е, че победихме. Очакваме да играем със силни отбори в плейофите и се надяваме да покажем добра игра. Надяваме се да завършим на трето място."