Рилецо подчини Ямбол в супер резултатен мач от баскет първенството

снимка: rilskibasket.com

Отборът на Рилски спортист победи гостуващия Ямбол със 102:90 (33:29, 22:15, 24:28, 23:18) точки в среща от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Домакините като цяло контролираха мача, като нито веднъж не допуснаха изоставане в резултата.

Самоковци дръпнаха с 60:44 точки малко след почивката, но последва отпускане и 1:45 минута преди края на третата четвърт гостите съкратиха пасива си само до точка при 71:72.

Играчите на Рилски спортист отново взеха инициативата и в началото на последната част отново направиха преднината си двуцифрена при 86:75, като до края поддържаха аванса си, за да триумфират.Страхотен мач за победителите направи Дейвън Шелтън, който завърши с 33 точки и 12 борби. Евън Брюинсма добави 19 точки, а капитанът Йордан Бозов допринесе с 14 точки, 6 асистенции и 4 борби.

Венцислав Петков беше лидер за Ямбол с 25 точки и 10 асистенции, а Стоян Петков се отличи с 19 точки.