Рибери изгонен, но Байерн ще зимува на върха в Бундеслигата

Франк Рибери получи червен картон в 33-ата минута при домакинството на Байерн над Кьолн, но това не попречи на „баварците" да отбележат три безответни гола след почивката за класическата си победа.

Така възпитаниците на Юп Хайнкес заслужено се окичиха с определението есенен шампион в Бундеслигата, защото имат шест точки преднина на върха пред действащия носител на салатиерата Дортмунд.

Френският полузащитник бе санкциониран в жълто в 32-ата минута за нарушение срещу Енрике Серено, но моменти по-късно извърши нов груб фаул срещу противника си, което провокира реферът Гидо Винкман да го изгони.

Грешка в защитата на гостите позволи на Марио Гомес да открие резултата само 3 минути след паузата, а в 60-ата минута резервата Давид Алаба направи 2:0. Тони Кроос оформи класическото измерение на победата с елегантно копване на топката 120 секунди преди края на редовното време.

Така Байерн прекъсна негативната си поредица от 5 домакински мача без победа срещу Кьолн и вече има 37 точки в класирането. Борусия Дортмунд е с актив от 31 и днес гостува на последния Фрайбург. Кьолн пък остава на 10-та позиция, но след края на уикенда може да бъде изместен от Херта, Хамбургер или Майнц.

„Напълно заслужавахме победата", коментира треньорът на „баварците" Юп Хайнкес. „Резултатът също отговаря напълно на превъзходството ни. Доминирахме през цялото време и превърнахме футболната си класа в три гола."

„Рядко се вижда отбор да играе толкова дефанзивно, колкото го направи Кьолн днес. Изгонването на Рибери направи работата ни по-тежка, но отговорихме на предизвикателството отлично. Бяхме дисциплинирани и нанесохме ударите си в правилните моменти."

„Когато Швайнщайгер и Робен се върнат в състава, със сигурност ще бъдем още по-силни и ще атакуваме челото и през втория полусезон", завърши Хайнкес, визирайки пролетния дял от Бундеслигата, който ще започне на 20-ти януари.