Резултатна Севиля се върна към победите

снимка: sevillafc.es

Отборът на Севиля прекъсна серията си от три поредни мача без победа в Примера Дивисион, след като днес андалусците разгромиха с 5:1 гостуващия Гранада в среща от 13-ия кръг на шампионата.

"Рохибланкос" допуснаха две загуби и едно равенство в последните си три мача, но днес отборът на Унай Емери отново стъпи на краката си, помитайки убедително съперника си на собствения "Рамон Санчес Писхуан".

По този начин Севиля измести Валенсия от четвъртото място в Примера, но преди "прилепите" да са изиграли своя мач с Барселона по-късно тази вечер. Шампионът от Лига Европа събра актив от 26 точки, докато Валенсия заема петата позиция с 24 и мач по-малко. Гранада допусна седма загуба и е на 16-о място с 11 точки.

На почивката нищо не предвещаваше подобен резултат, защото мачът вървеше наравно с по един разменен гол от двата отбора. Карлос Бака бе извел севилци напред в 24', но Ел-Араби от дузпа изравни за Гранада малко преди почивката.

През вторите 45 минути обаче андалусците се развихриха, а голове на Евер Банега, Карлос Бака, Стефан М'Биа и Кевин Гамейро оформиха крайното 5:1 в полза на домакините.