Резултати от Шампионската лига

Шампионът на Сърбия Партизан се спаси от поражение срещу арменския Ширак с гол в продълженията.

Хакобян изведе домакините от Ширак напред в 48-та минута, но три минути след изтичане на редовното време Волков възстанови равенството и донесе предимство от гол на чужд терен за Партизан.

Sporta.bg припомня, че Иван Иванов не игра в двубоя по свое желание, тъй като очаква трансфер в Базел.

Селтик пък удари Клифтънвил от Северна Ирландия с 0:3 като гост и на практика се класира за следващата фаза. Точни за домакините бяха Михал Лустиг в 25-та минута, Йоргос Самарас в 31-та и Джеймс Форест в 84-та.

Българският шампион Лудогорец пък допусна драматичен обрат срещу Слован и загуби двубоя с 2:1.

Ето и всички резултати от първите срещи на втория предварителен кръг в Шампионската лига:

Ширак /Армения/ - Партизан /Белград - Сърбия/ - 1:1

ХИК /Хелзинки - Финландия/ - Калю /Естония/ - 0:0
Нефтчи /Азербайджан/ - Скендербеу /Албания/ - 0:0
Елфсборг /Швеция/ - Даугава /Латвия/ - 7:1
Слиго Роувърс /Ирландия/ - Молде /Норвегия/ - 0:1