Резултати и от Елитната юношеска група (до 19 години)

снимка: bfunion.bg

Шампионът от миналата година в Елитната юношеска група (до 19 години) Литекс изпусна Берое в Стара Загора в мач от поредния кръг на елитната юношеска група до 19 години и мачът под Аязмото завърши 2:2.

Ловчанлии изоставаха на два пъти в резултата, но попадения на Кирев и Петков ги оставиха в играта до последно. Три минути преди края "оранжевите" пропуснаха дузпа, като Кристиян Малинов нацели гредата.

"Съжалявам, че не успяхме да вземем трите точки. При втория гол в нашата врата допуснахме грешка. Дузпата е въпрос на шанс и затова не искам да виня Кристиян Малинов", коментира треньорът Евгени Колев.

Отборът на Литекс в елитната юношеска група до 17 години се представи далеч по-добре в последния кръг. Момчетата на Николай Димитров - Джайч разгромиха с 5:0 Ботев (Пд).

Левски нямаше проблеми при визитата си в Любимец и спечели с 4:1. Славия пък разгроми с 4:0 като гост Спартак (Плевен), въпреки че звездата им Божидар Васев игра само 60 минути заради вирусно заболяване.

ЦСКА се възползва от грешната стъпка на Литекс и излезе на 3-а позиция, след като на собствен терен нямаше проблеми със Сливен- 3:0.