Резервите на Лудогорец се развихриха срещу Ботев (Вр)

Носителят на трофея Лудогорец не допусна изненади и намери място на 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Това стана факт, след като "орлите" разгромиха с 5:1 тима на Ботев Враца, който изигра домакинството си на ст. "Лудогорец Арена" в Разград. Това още повече наклони везните в полза на шампионите, които си направиха добра тренировка и загряха за предстоящите мачове с Левски и Реал Мадрид.

Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев очаквано заложи на повече футболисти, които по-рядко получават шансове за изява през този сезон. По два гола за Лудогорец реализираха Жуниор Кишада и Себастиан Ернандес, докато Дарко Савич от тима на Ботев си вкара автогол. Точен за врачани пък бе Павел Петков.

Успехът на "орлите" можеше да бъде и още по-изразителен, но символичните гости направиха куп пропуски пред вратаря на Ботев Христо Митов.

Дебютиралият срещу Ливърпул Милан Борян застана под рамката на вратата, докато младият Тейнур Марем и Теро Мантула стартираха като двойка централни защитници в схемата на Лудогорец. Витиня и Шоко трябваше да оперират като крайни бранители, докато Христо Златински и Фабио Ешпиньо започнаха като вътрешни халфове. Себастиан Ернандес стартира зад централния нападател Жуниор Кишада, а Върджил Мисиджан и Вандерсон получиха доверие в близост до бразилския реализатор.

Румен Рангелов и Цветомир Ангелов започнаха по-изнесени напред в схемата на Ботев, докато Цветков, Стоичков, Петков и Куанг заеха места в полузащитата на врачани.

4115255

Лудогорец очаквано стартира срещата с надмощие над своя съперник, но експерименталният състав на "орлите" изпитваше проблеми да създава чисти шансове за гол пред вратата на Христо Митов. Шампионите владееха топката през почти цялото време, но защитата на Ботев умело отблъскваше набезите на "зелените".

В 10' отбраната на Ботев изпусна за миг Жуниор Кишада в наказателното поле, но бразилецът не успя да засече топката след изпълнение на статично положение. В 13' Лудогорец получи добра възможност да стреля от пряк-свободен удар, но Върджил Мисиджан нацели стената от отлична позиция.

4115266

Логичното все пак се случи след малко повече от двадесет минути игра, когато Лудогорец все пак успя да открие резултата в Разград. Себастиан Ернандес получи подаване от Вандерсон и от своя страна видя включването на Кишада, който от стопроцентова позиция намери долния ляв ъгъл на пазената от Христо Митов врата - 0:1.

Само няколко минутки по-късно шампионите успяха и да удвоят преднината си. Вандерсон засече с глава добро центриране на Кишада, а Себастиан Ернандес довкара кълбото на празна врата, удвоявайки аванса на "орлите" - 0:2.

4115264

И в следващите минути символичните гости продължиха да атакуват вратата на Ботев, търсейки и трети гол, който окончателно да реши срещата. В 27' Митов изби силен удар на Златински, а минута по-късно стражът се намеси и при изстрел на Шоко. В 32' и Фабио Ешпиньо пробва късмета си, но и този път вратарят на врачани се намеси и спаси.

Шест минути преди почивката Лудогорец все пак стигна и до третия си гол в срещата, а второто си попадение за вечерта реализира Себастиан Ернандес. Върджил Мисиджан напредна на скорост и центрира топката от десния фланг на атаката, а Ернандес от чиста позиция я прати в мрежата, правейки резултата класически - 3:0.

4115256

Втората част на срещата изненадващо стартира с попадение на Ботев, след като в 55' Павел Петков реализира изключителен гол във вратата на иначе скучаещия Милан Борян. Полузащитникът на врачани получи топката извън наказателното поле на Лудогорец и с мощен удар разстреля канадския национал, намалявайки пасива на домакините за 1:3.

4115267

Само минута по-късно обаче Ботев бързо "върна жеста" на своя съперник, отбелязвайки си автогол за 1:4. Себастиан Ернандес пусна хитро подаване към Вандерсон, който от своя страна центрира остро в малкото наказателно поле на врачани. Дарко Савич опита да изчисти топката, но вместо това бранителят сам я вкара в собствената си врата.

В 65' Лудогорец направи сериозен пропуск пред вратата на Ботев, след като Вандерсон излезе очи в очи със стража на врачани Христо Митов. Вместо обаче да отбележи петия гол в полза на шампионите, бразилският халф стреля право в тялото на вратаря.

Въпреки, че всичко в двубоя отдавна бе предрешено, резервните футболисти на Георги Дерменджиев останаха твърдо решени да се докажат пред своя треньор. В 68' "орлите" нанизаха и пети гол във вратата на Митов, осъществявайки отлична акция в половината на Ботев. Фабио Ешпиньо получи подаване в пеналтерията на домакините и веднага върна към Кишада, който от лесна позиция покачи на 1:5.

Носителят на трофея продължи да атакува в половината на своя съперник, като по всичко изглеждаше, че Лудогорец ще търси и шести гол. В 71' бранител на Ботев лиши Ешпиньо от сигурно попадение, десет минути по-късно сантиметри разделиха Себастиан Ернандес от хеттрик. Две минути по-късно влезлият като смяна младок Денислав Александров също се озова в центъра на вниманието, но и талантът изпрати топката извън очертанията.

В добавеното време и гредата спаси Ботев от шести гол, след като прецизен удар на Фабио Ешпиньо не остави шансове на Христо Митов.