Резервите на Ботев издрапаха до реми с Марица

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) успя да се добере до равенство 2:2 срещу втородивизионния Марица (Пловдив) в контролна среща, играна на базата в "Коматево". Марица поведе убедително с 2:0 след голове на юношата на "канарчетата" Венцислав Гюзелев и друг бивш играч на "жълто-черните" Костадин Дяков. Това се случи още преди почивката, а тимът на Николай Киров трябваше да чака до последните минути, за да възвърне паритета.

Късно попадение на Алваро Юлияно даде тласък на Ботев след удар от далечна дистанция, а автогол на вратаря на Марица Илия Николов подпечата ремито. Две попадения на "жълто-черните" - едно през първата част и едно през втората, бяха отменени заради засади.

Седем футболисти на Ботев пропуснаха днешната контрола. Тодор Неделев и Цветомир Панов са с националния отбор на България, а Лъчезар Балтанов, Пламен Димов и Сeркан Юсеин са с травми. Дуде Ндонгала бе във Франция по лични дела и също не игра в проверката. Фернандо Виана пък бе извън България. Появилият се като резерва Тони Тасев напусна преждевременно срещата след контузия във врата, получена при сблъсък с противников играч.