Резерва донесе победата на Билбао над Валенсия

Атлетик Билбао постигна домакинска победа с 1:0 над борещия се за евроквота състав на Валенсия.

Трите точки донесе резервата на баските Икер Муниаин, който се разписа 10 минути преди края на срещата. За Валенсия на резервната скамейка изненадващо остана капитанът и голмайстор на отбора Роберто Солдадо.

Мачът започна двуостро с много атаки към двете врати. И двата отбора се опитваха да достигнат до чисто голово положение, но работата на защитниците беше на ниво и опасностите идваха предимно от далечни удари.

За Валенсия късмета си на няколко пъти опитаха Тино Коста и Пабло Пиати. Най-активен за домакините бе Ибай Гомез, който дори нацели напречната греда на Висенте Гуайта в 35-та минута.

Най-доброто положение за Валенсия дойде в 40-та минута, когато десния бек Али Сисоко не успя да уцели вратата след хубав удар с глава.

В началото на втората част Софиан Фегули от отбора на „прилепите" отправи няколко силни, но неточни удара.

За Билбао в игра в 66-та минута се появи младокът Икер Муниаин. Само 13 минути по-късно 20-годишното крило се отблагодари на наставника Марсело Биелса, реализирайки за 1:0 след асистенция на Маркел Сусаета.

До края на срещата „прилепите" се опитаха да се доберат до равенството, но ударите на появилия се като резерва Солдадо и Пиати пропуснаха целта.

Така Валенсия остана на 6-то място в Ла Лига с 42 точки, на 2 от четвъртия Малага и мястото даващо право на участие в Шампионската лига. Билбао запази 14-то си място с актив от 32 точки, на 8 от зоната на изпадащите и на 10 от шестото на Валенсия, гарантиращо участие в Лига Европа през новия сезон.