Рейнджърс удариха Вашингтон за 2-ри път, Анахайм пак поведе на Детройт

Ню Йорк Рейнджърс постигнаха изключително важна втора победа с 4:3 над Вашингтон Кепитълс и изравниха на 2:2 четвъртфиналната серия в Източната конференция на НХЛ.

Рейнджърс успяха да заличат пасива си от 0:2 след гостуванията в столицата и спечелиха и двете си домакинства, за да запазят интригата в съперничеството от плейофите - в последните 4 години тези два тима се изправят един срещу друг за 3-ти път след края на редовния сезон.

Руската суперзвезда и топреализатор на редовния сезон Александър Овечкин отново беше неутрализиран от отбраната на Рейнджърс. Домакините спечелиха ключовия си аванс от два гола в началото на третата част и успяха да го защитят в заключителните мигове на срещата.

Рейнджърс отбеляза общо 8 попадения в мрежата на вратаря Брейдън Холтби в своя „Медисън Скуеър Гардън" за двете домакинства до момента, след като за 128 игрови минути във „Верайзън Сентър" бяха регистрирали само 1 гол в първите две срещи.

Брад Ричардс изведе Ню Йорк напред 3:35 минути преди края на първата третина, а Карл Хагелин успя да покачи резултата на 2:0 в 10:13 минута на втората част. До края ѝ обаче Вашингтон стигна до изравняването с голове на Матьо Перео и Трой Брауър.

Единственият гол при числено неравенство на леда беше реализиран от Дан Жирарди в 59-ата секунда след началото на последната третина, за да излязат Рейнджърс отново напред при 3:2.

Звездата им в атака Дерек Степан покачи на 4:2, с което отбеляза втория си гол в плейофите този сезон и подобри постижението си от миналата година, когато имаше само 1 в 20-те мача на Ню Йорк.

Перео оформи крайното 4:3 12:29 минути преди края на редовното време, а в тях Вашингтон регистрира 9 удара в очертанията на вратата на домакините, но вратарят Хенрик Люндквист се представи на ниво и не позволи изравняване.

По-малко от 2 минути продължение бяха необходими на Анахайм Дъкс, за да запишат ценен успех с 3:2 при домакинството си на Детройт Ред Уингс и отново да поведат в четвъртфиналната серия от Западната конференция.

Преди поредното си гостуване на „Джо Луис Арена" в Детройт, „патоците" имат предимство от 3:2 победи над съперника си, който за 22-ри пореден път участва в плейофите от НХЛ.

Героят за Анахайм с третия си гол в серията стана Ник Бонино, който оформи крайното 3:2 в дуела в „Хонда Сентър", като за трети път двата тима решават спора помежду си с продължения.

Детройт ще търси ново изравняване в следващия сблъсък като домакин след 2 дни.

Даниел Крейчи се превърна в герой за Бостън Бруинс, който спечели с 4:3 в 13:06 минута на продълженията от гостуването си на Торонто Мейпъл Лийфс. Шампионите от 2011-та година не допуснаха изравняване на четвъртфиналната серия на Източк и вече водят с 3:1 победи в един от най-очакваните сблъсъци в плейофите.

Крейчи наниза хеттрик в мрежата на домакините от Торонто и първо с две попадения обърна от 2:1 до 2:3, а преди него Патрик Бержерон бе вкарал първия гол в мача за Бруинс.

Така в събота рано сутрин българско време ще се изиграе решителен сблъсък между двата тима, като Торонто има последен шанс да защити мястото си в плейофите.

Действащият шампион в НХЛ Лос Анджелис Кингс поведе на Сейнт Луис Блус (3:2 победи) след успех с 3:2 като гост, с което осъществи обрат от 0:2 в сериите на Запад срещу изненадващо добре представящия се свой съперник.

„Кралете" повеждаха на три пъти в резултата срещу своите домакини и в крайна сметка голът на Слава Войнов в 8-ата минута на третата част се оказа последен и фиксира крайното 3:2.

Така шампионът от 2012-та година записа трета поредна победа над „сините" и отново започва да показва онзи боен дух, който го изведе до титлата миналия сезон.