
Глазгоу Рейнджърс направи решителна стъпка към титлата след като победи вечния си съперник Селтик с 1:0 с гол в даденото от съдията продължение.
Дербито известно като „Олд Фърм" бе съпътствано от много напрежение и драма. Победния гол отбеляза резервата Морис Еду след разбъркване пред вратата на Боруц. Така Рейнджърс вече има 10 точки преднина пред Селтик и мач по-малко.
През първото полувреме Селтик можеше да открие чрез Роби Койн, но ударът му бе спасен от Алън Макгрегър. Марк-Антоан Форчън също имаше шанс, но ударът му излезе в аут.
От другата страна Крис Бойд стреля опасно, но в аут. През втората част домакините от Рейнджърс заиграха по-добре, но вратаря на Селтик Артур Боруц бе в много добра форма и спаси удар на Стивън Дейвис.
В 66-та минута Скот Браун от Селтик получи директен червен картон за нарушение срещу Кайл Лафърти. В даденото от съдията продължение след изпълнение на корнер се стигна до разбъркване пред Боруц, който спаси удари на Бойд и Бугерам, но Еду успя да го преодолее и донесе ценната победа на Рейнджърс.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ