Рейнджърс изненадаха Детройт, Торонто срази Питсбърг

Дерик Брасар се разписа в последните секунди на допълнителната част за победа на Ню Йорк Рейнджърс с 3:2 в гостуване срещу Детройт в мач от съботната програма на първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Той вкара първия си гол за сезона 12.9 секунди преди края, с което Рейнджърс спечелиха първа победа в арена "Джо Луис" от 1999 година насам. Беноа Полио завърши мача с гол и асистенция, а Матс Дзукарело наниза последната шайба за отбора от Ню Йорк, който приключи с победа серията от девет поредни гостувания.

Следващият мач на Рейнджърс представлява сблъсък от т.нар. "Оригинални 6" в понеделник. Съперник на отбора от Ню Йорк в реновираната зала "Медисън Скуеър Гардън" е канадският Монреал.

Дрю Милър и Даниел Алфредсон бяха точни за отбора на Детройт, който влезе в лоша серия от четири поредни загуби. Джими Хауърд спаси 37 изстрела.

Марек Зидлицки и Анди Грийн вкараха два гола при числено превъзходство и за едва 23 секунди в края на третата част, с което Ню Джърси се наложи с 4:3 над Бостън и прекрати серия от седем поредни загуби.

Другите две попадения вкараха Адам Енрике и Дамиан Брюнер, докато Тори Крюг, Джаром Игинла и Милан Лучич бяха точни за вицешампионите. Дейв Боланд се разписа на два пъти, а Джеймс Раймер спаси 37 шайби на вратата на Торонто при победа с 4:1 над Питсбърг.

Стражът допусна само един гол, дело на Крис Летанг през първата част, докато за Кленовите листа по още едно попадение добавиха Назем Кадри и Фил Кесел, посочва БТА.