
Вратарят на Ливърпул Пепе Рейна има слабост към Атлетико М, защото баща му е пазил на Дюшекчиите. Но довечера на "Анфийлд" няма да има място за сантименталности - Ливърпул търси реванш за 0:1 от "Калдерон" и класиране на финала за Лига Европа.
- Факторът "Анфийлд" може ли да се окаже решаващ, за да се реванширате за 0:1 от "Калдерон"?
- Изживяхме доста исторически нощи на "Анфийлд". Задачата ни ще е трудна, защото Атлетико е добър отбор, а резултатът от първия мач е доста коварен. Но "Анфийлд" си е "Анфийлд" и нашата публика ще ни поведе към победата. Европейските нощи на митичния ни стадион са вълшебни и се надявам отново да има такава обстановка, защото се нуждаем от този финал в Хамбург.
- Доста зле изглеждаше Ливърпул на "Калдерон".
- Не играхме както ни се искаше, но въпреки че ние бяхме зле, а Атлетико - добре, паднахме само 0:1. Така че полуфиналът не е решен. Резултатът е опасен, защото Атлетико играе доста добре като гост.
- В този турнир Ливърпул игра зле като гост.
- Така е, но важното е, че у дома спасявахме положението, особено когато чувстваме зад себе си публиката. Дано и сега да използваме фактора домакинство.
- Трудно ли ви е да играете срещу испански отбор?
- Идеалният вариант щеше да бъде да се срещнем на финала, но какво да се прави. Атлетико се нуждае силно от спечелването на титла, същото важи и за Ливърпул. Аз винаги подкрепям испанските отбори в евротурнирите, но този път това няма как да стане!
- Може би Атлетико ще е по-отпуснат, след като вече се класира за друг финал - за Купата на краля?
- Нищо подобно. Те ще търсят втори финал, за да опитат да спечелят и двете купи.
- За вас се очертава много трудно да се класирате за Шампионската лига, затова Лига Европа е единственият ви шанс да спасите сезона си?
- Трудно бихме заели четвъртото място, но в момента изобщо не мислим за това, а за мача с Атлетико.
- Как се отразяват на играчите слуховете за сигурното напускане на Бенитес и продажбата на клуба?
- Опитваме да се изолираме от тях, за да не ни влияят, но това не е лесно. Тези неща не можем да ги контролираме.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ