Рен се измъчи с последния в класирането

Отборът на Рен победи трудно последния в класирането Сошо с 1:0 като домакин в мач от 23-ия кръг на френското футболно първенство. С успеха възпитаниците на Фредерик Антонети се изкачиха на пето място в класирането с 39 точки, колкото имат третият Лил и четвъртият Олимпик Лион, информира БТА. Лидери с по 49 точки са Монпелие и Пари Сен Жермен.

Единственото попадение за домакините реализира турският нападател Мевлут Ердинч в 16-ата минута, когато засече с глава центриране на Джонатан Питройпа. Това беше първо попадение за Ердинч с екипа на Рен след трансфера му от Пари Сен Жермен в края на януари. Сошо допусна девети пореден мача без победа и остана на дъното на класирането с 19 точки.

В друг мач от кръга Брест измъкна домакинско 1:1 срещу Дижон. Привлеченият от Челси под наем Гаел Кукута изведе гостите напред в 76-ата минута с удар по тревата от границата на наказателното поле. Брест остана с човек по-малко минута преди края, когато тунизиецът Исам Жемаа получи втори жълт и червен картон за оспорване на съдийско решение.

Във втората минута на добавеното време обаче защитникът Сантиаго Хентилети изравни с глава след центриране от фаул на Брюно Гружи. Брест е на 12-о място с 25 точки, а Дижон е 16-и с 23 точки.