
В мач от 23-я кръг на френската Лига 1 отборите на Рен и Валенсиен постигнаха успехи.
Рен се наложи с 2:0 над Ница. Срещата започна доста равностойно като и двата отбора бяха избрали по-дефанзивен стил на игра. Първото полувреме не предложи много голови положения, като единствено Монтаньо от Рен направи два пропуска пред вратаря на Ница.
Втората част стартира с доминация на домакините. В 52-та минута преимуществото им придоби голово измерение като Виктор Юго Монтаньо изведе Рен напред в резултата. В 58-та минута отборът получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Букари и не сгреши - 2:0 за Рен. С тази победа отборът се изкачва на втора позиция в Лига 1 с актив от 40 точки, на 2 зад лидера Лил. Ница са 16-ти с 26 точки.
Във втората среща от френското първенство днес Валенсиен постигна класическа победа срещу тима на Брест.
Мачът стартира с видимо преимущество на домакините от Валенсиен. Още в 14-та минута те излязоха напред в резултата чрез Давид Дюкуртоа. В 22-та минута Бишевац покачи на 2:0. През втоаратч аст събитията не терена се развиха по сходен начин, като в 69-та минута Пужол направи триумфа на Валенсиен класически. С тази победа тимът вече се намира на 12-та позиция с 29 пункта. Брест са 10-ти с актив от 31 точки.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ