Рен разби новака Дижон с 5:1, Бордо с домакинска загуба у дома

снимка: staderennais.com

Рен стартира впечатляващо в новото френско първенство, разбивайки с 5:1 новака в Лига 1 Дижон, предаде БТА. В другата среща от неделя Сент Етиен изненадващо се наложи с 2:1 в Бордо над местния тим.

Мишел Сиани си вкара автогол в 18-ата минута, след като прати топката в мрежата след прехвърлящ над вратаря удар на Бакари Сако. В 31-ата минута нападателят от Габон Пиер-Емерик Аубамеянг удвои за зелените от Сент Етиен с удар от ъгъла на наказателното поле.

11 минути след началото на второто полувреме, домакините от Бордо отбелязаха почетното попадение от дузпа, реализирана от бразилеца Жусие. Наказателният удар беше отсъден заради нарушение на Силван Маршал срещу Антони Модесте. Бордо беше близо до изравняването в 65-ата минута чрез Матийо Шалме, но вратарят Стефан Руфие спаси с крак.

Кризата в Бордо явно няма как да бъде преодоляна за няколко месеца. Лошият сезон през миналата година изнерви всички, а след дълга агония оставка подаде треньорът Жан Тигана. Връх на всичко беше опита за насилие над 16-годишната му дъщеря на трибуните на стадиона. Франсис Жило, който миналата година изведе Сошо до 5-ото място в Лига 1, беше назначен за треньор. Поведението на играчите от снощи обаче не вещае нищо добро за жирондинците.

За сметка на това Рен стартира зашеметяващо, след като размаза с 5:1 новаците от Дижон. Виктор Уго Монтано откри за гостите в 34-ата минута, а две по-късно същият асистира на Жюлиен Фере за 2:0.

В последната минута на първото полувреме Брис Жовиал върна едно попадение за домакините, но в 50-а Разак Буекари надбяга защитата на Дижон и сам срещу вратаря Жан-Даниел Падовани не сгреши.

Три минути след това домакините пропуснаха дузпа чрез Грегори Тил и окончателно отпаднаха от битката. До края на срещата Кадер Мангане и ветеранът Александър Тетей оформиха крайното 5:1.