Рен измъкна победата срещу Каен

снимка: staderennais.com

Рен се наложи над домакина Каен с 1:0 в мач от четвъртия кръг на Лига 1. С успеха възпитаниците на Филип Монтание събраха 7 точки и се изкачиха на трето място във временното класиране.

Лидер е Бордо с пълен актив от 9 точки и мач по-малко, пред Лил с 8 точки. Рен стигна трудно до победата на "ММАрена", въпреки че игра повече от час с човек повече, след като халфът на домакините Нголо Канте беше отстранен от игра с втори жълт и червен картон още в 29-ата минута.

Гостите успяха да отбележат едва в 88-ата минута, когато Ола Тойвонен вкара от дузпа. Валентен Лавин се отличи с две попадения при успеха на Лориен над гостуващия Гинган с 4:0.

Лавин асистира и за третия гол на Джордан Аю в 83-ата минута, а Бенжамен Жано откри резултата в 58-ата минута. Ланс се възползва от ранен червен картон на Принс Онянг и стигна до обрат срещу гостуващия Реймс.

Онянг беше отстранен с директен червен картон в 24-ата минута след грубо нарушение срещу Лалена Номенжанари при резултат 1:0 за гостите с гол на Еса Манди в седмата минута. Вилан Сиприен изравни в края на първото полувреме, а малко след почивката резервата Пабло Чавария направи 2:1.

В последствие Йоан Тузгар и Адамо Кулибали вкараха от дузпи за новака в Лига 1, а между тях се разписа Гаетан Гурте. Адриан Регатен отбеляза единствения гол в 78-ата минута при победата на Тулуза с 1:0 над Евиан Гонон Гаяр като домакин. Гостите останаха без успех от началото на сезона и заемат последното място само с 1 точка.