Реми с Юве стигна на Барса за полпозишън, Юнайтед изпусна първия влак (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Ювентус и Барселона не се победиха и завършиха наравно 0:0 в двубой от петия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. Ремито в Торино гарантира на каталунците първото място в група "D", като те събраха 11 точки. Юве ще трябва да трепери до последно, за да разбере дали ще се класира на 1/8-финал. "Старата госпожа" има в актива си 8 пункта, а зад нея дебне Спортинг (Лисабон) със 7. Португалците гостуват на Барса в последния кръг, докато Юве ще има тежка визита в Пирея на последния Олимпиакос.

Най-интересното в двубоя на "Ювентус Стейдиъм" бе, че Лионел Меси остана на резервната скамейка. Мениджърът на Барса Ернесто Валверде реши да съхрани силите му за важното дерби с Валенсия този уикенд. Аржентинецът все пак влезе в игра в 56-ата минута и създаде най-опасните положения в мача. Той стреля от пряк свободен удар, но топката мина над вратата на Джанлуиджи Буфон. След това маестрото на каталунците изведе на отлична позиция Люка Дин, но и той не се възползва.

Най-добрата ситуация за домакините бе в добавеното време, когато Пауло Дибала можеше да вгорчи живота на "блаугранас", но коварният му удар с левия крак бе спасен от Марк-Андре Тер Щеген.

В друг от интересните двубои в Шампионска лига Манчестър Юнайтед пропусна да се класира предсрочно за фазата на елиминациите, след като загуби с 0:1 от Базел. Голът на "Санкт Якоб Парк" падна в последните минути и бе дело на Михаел Ланг, който остави надеждите на Базел за продължаване напред живи. Челси пък се класира напред след разгром с 4:0 над Карабах, а Атлетико (Мадрид) удари Рома с 2:0 и запази своите шансове, макар да изглеждат минимални.