Очаквано начало за Русия

Един от фаворитите в група G Русия очаквано стартира с победа участието си в квалификациите за класиране на Евро 2016.

"Сборная" прие пред собствена публика абсолютния аутсайдер в групата Лихтенщайн, като футболистите на Фабио Капело постигнаха убедителен успех с 4:0.

Любопитното е, че първите две попадения на "Арена Химки" се оказаха автоголове от страна на гостите, които сами улесниха своя съперник в и без това не особено трудната му задача.

Още в 4' Мартин Бюшел сам вкара топката в собствената си врата, а малко след почивката Франц Бургмайер повтори упражнението за 2:0.

В 54' резултатът стана и класически, след като "Сборная" получи правото да изпълнява дузпа. Зад топката застана Дмитрий Комбаров, който преодоля вратаря Йеле и покачи на 3:0.

Крайното 4:0 в двубоя бе оформено в 65', когато влезлият на почивката за руснаците Артем Джуба се разписа след асистенция на Кокорин.

По-късно тази вечер Австрия приема Швеция в един от интригуващите двубои в групата, докато Черна гора е домакин на Молдова.