Рекордът ще почака - Барса без Меси за Купата

Суперзвездата на Барселона Лионел Меси няма да вземе участие в утрешния реванш с Алавес от 1/16-финалите за Купата на Краля на "Камп Ноу".

Двубоят в каталунската столица се очертава протоколен, след като Барса спечели първата среща с 3:0.

Освен Лео Меси, участие в двубоя няма да вземат още Виктор Валдес, Жерар Пике, Жорди Алба, Серхио Бускетс, Шави и Андрес Иниеста, които не попаднаха в групата.

Някои хора очакваха, че Лионел Меси може да запише минути срещу Алавес, а причина за това е преследваният от него рекорд на Герд Мюлер за брой голове в една календарна година.

Тито Виланова обаче обясни, че самият Меси не е настоявал да вземе участие в срещата, поради което той ще получи заслужена почивка. В групата на Барса се завръща Давид Вия, който пропусна гостуването на Леванте.

Групата на Барселона за домакинството на Алавес утре вечер:Пинто, Ойер, Адриано, Масчерано, Монтоя, Пуйол, Сонг, Планас, Дос Сантос, Серхи Роберто, Тиаго, Фабрегас, Тейо, Педро, Давид Вия, Деулофеу