Рекордьорките от Марица ликуват с пета поредна титла след бой над Левски

снимка: bgvolleyball.com

Хегемонът в женския волейбол Марица (Пловдив) триумфира с пета поредна титла, след като се наложи като гост над Левски с 3:1 (25:15, 21:25, 25:18, 25:15) в третия финален мач, изигран в зала "Сиконко" в столицата.

Маричанки нямат загуба в първенството вече над 5 години, което е уникален рекорд.

С 3:0 победи пловдивчанки спечелиха плейофа, а с това и трофея. В първите два двубоя от серията в Пловдив шампионките спечелиха с по 3:0 гейма. Този сезон форматът във финалния плейоф е до три победи в пет мача.

В четири от петте си финала до момента момичетата на Иван Петков си съперничиха със "синия" клуб.

"Жълто-сините" стартираха ударно в първия гейм, като оформиха стабилна преднина от самото начало. Тя се запази до края и маричанки поведоха с 1:0. Във втората част те отново доминираха, но позволиха на опонентките си да ги преодолеят и да обърнат резултата. До 20:19 домакините държаха инициативата, последва изравняване. След това състезателките на Любка Дебърлиева продължиха да диктуват играта и в крайна сметка се стигна до 25:21 и 1:1 гейма.

Третият гейм тръгна равнстойно, след 6:6 волейболистките от града под тепетата отново излязоха напред. В следващите минути те не срещнаха проблеми и отново увеличиха аванса си. Решителната, четвърта част започна с преднина за Левски, но впоследствие шампионките поеха контрола и се откъснаха. До края дистанцията между двата отбора ставаше все по-голяма и Марица вече предвкусваше успеха и петия си трофей в НВЛ-жени. Това се случи след 25:15 и крайното 3:1.