Рекордна победа за Марк Маркес в Каталуния

Световният шампион Марк Маркес (Испания) с "Хонда" записа рекордна седма поредна победа от началото на сезона в световния шампионат по мотоциклетизъм в клас МотоGP.

Маркес триумфира в надпреварата за Голямата награда на Каталуния, въпреки че вчера отстъпи на Дани Педроса в квалификацията за място.

Днес 21-годишният испанец беше най-бърз на пистата край Барселона с време 42:56.914 минути.

Италианецът Валентино Роси с "Ямаха" остана втори на 512 хилядни от секундата и записа четвърто поредно класиране на подиума. Трети на 1.834 секунди се нареди друг испанец Дани Педроса с "Хонда".

В генералното класиране след 7 от 18 старта води Маркес с пълен актив от 175 точки, пред Роси със 117 точки и Педроса със 112 точки.

Испанецът Естеве Рабат с "Калекс" спечели състезанието в клас Мото2. 25-годишният Рабат триумфира убедително на пистата край Барселона с време 41:23.197 минути и записа четвъртата си победа за сезона.

Втори остана Маверик Винялес (Испания) с "Калекс", след като преодоля трасето за 41:27.441 минути. Трети на повече от 11 секунди зад победителя финишира Йоан Зарко (Франция) с "Кетъръм Зутер", който заслужи първо класиране на подиума в кампанията.

В генералното класиране след 7 от 18 старта води Естеве Рабат със 149 точки, пред останалия четвърти днес Мика Калио (Финландия) с "Калекс" със 115 точки и Маверик Винялес с 89 точки.

Испанецът Алекс Маркес спечели първата си победа за сезона в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас Moto3, след като записа време 41:11.656 минути. Испанският пилот на Хонда, който е брат на световния шампион в Кралския клас - Марк Маркес, победи с над 3 секунди класиралия се на второ място италианец Енеа Бастианини.

Трети остана испанецът Ефрен Маркес, а австралиецът Джак Милър беше четвърти с близо четири секунди изоставане.

Милър, който е пилот на КТМ, остава лидер в генералното класиране с актив от 117 точки. Втори е Романо Фенати, който завърши на пето място в Каталуня и остана на седем пункта зад лидера.