Рекордна 20-та поредна победа за Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид спечели рекордна 20-а поредна победа във всички състезания, след като надигра с 4-1 като гост тима на Алмерия в първия мач от 15-ия кръг на Примера дивисион.

Гостите бяха много близо до гола още в 13-ата минута, в която Тони Кроос стреля от дистанция, топката рикошира в защитник на домакините, след което попадна в напречната греда. Секунди по-късно Кристиано Роналдо центрира от левия фланг, а Карим Бензема засече в наказателното поле, но стражът на Алмерия спаси.

В 34-ата минута „белият балет“ поведе в резултата след чудесно изпълнение на Иско. Испанският халф получи подаване от Бензема, овладя на гърди, финтира съперник и с прекрасен шут по диагонала преодоля Рубен – 1:0.

Само пет по-късно Верса възстанови статуквото с феноменален изстрел от 26 метра. Защитата на гостите не изчисти добре центрирана топка от десния фланг и Верса със страхотно воле прати топката в долния десен ъгъл на Касияс. 180 секунди преди края на първото полувреме Тони Кроос центрира перфектно от дясното крило и Гарет Бейл с великолепен удар с глава матира Рубен за втори път – 2:1.

В 54-ата минута уелсецът се озова сам срещу вратаря на домакините, но стреля покрай гредата. В 62-ата Алмерия получи много смешна дузпа, след като Мендес симулира контакт с Марсело, но реферът се върза и посочи бялата точка. Верса шутира в левия ъгъл на Касияс, но Сан Икер усети посоката и спаси.

В 81-ата минута Реал реши всичко, след като Бензема бе намерен вляво и подаде хитро към Роналдо, който от десетина метра се разписа на празна врата – 3:1. В 88-ата Дани Карвахал проби прекрасно по дясното крило, след което върна назад към Кристиано и португалецът реализира от малък ъгъл за 4:1. По този начин CR7 вече има 25 попадения в Примера.

След този успех Реал Мадрид има 39 точки и остава лидер в класирането, докато Алмерия е с 10 точки в зоната на изпадащите.