Рекорден брой голове за 2015-та вкарани от Барселона

"Барселона" записа ново рекордно постижение. Това стана в последния им мач за тази година, в който каталунците спечелиха с 4:0 срещу "Бетис". Срещата бе от 17-ия кръг на Примера дивисион.

Хайко Вестерман отбеляза автогол в 30-ата минута, докато три по-късно второ попадение записа Лионел Меси. За него това бе мач №500 с екипа на "Барселона".

В началото на второто полувреме Луис Суарес направи резултата класически, а с втория си гол в мача в 83-ата минута уругваецът оформи крайното 4:0.

Играчите на Луис Енрике подобриха рекорда за най-много отбелязани голове в рамките на една календарна година. До този момент рекордът се държеше от Реал Мадрид, който през 2014 година реализира 178 попадения.

"Барселона" подобри това постижение, след като вкара 180 гола през 2015 година, уточнява "Стандарт".