Реферът на "Олд Фърм" получи куп заплахи след дербито на Шотландия

галерия:

Шотландският рефер Уили Колъм, който ръководи неделното супердерби на шотландския футбол между отборите на Селтик и Рейнджърс (1:3), е получил куп заплахи за живота си и този на своето семейство, съобщава BBC.

 

Феновете на Селтик останаха бесни на Колъм, който отсъди повече от спорна дузпа в полза на Рейнджърс през втората част на "Олд Фърм".

 

Тогава 31-годишният съдия, за когото това бе и първо дерби на Глазгоу в младата му кариера до момента, не видя очевидна симулация на Кърк Броудфуут в наказателното поле на Селтик, посочвайки бялата точка.

 

След срещата пък Колъм се оплака, че е получил серия от заплашителни обаждания в дома си, в едно от което в слушалката е било изречено: "Идвам за теб и семейството ти".

 

От щаба на Селтик също изразиха категорично несъгласието си с отсъжданията на Уили Колъм, които според тях са ощетили значително "детелините" в битката с "кръвния враг".