Реднап: Кранчар ако иска може да си ходи

галерия:

снимка: ройтерс

Мениджърът на Тотнъм Хари Реднап заяви, че няма да застава на пътя на своя футболист Нико Кранчар, ако хърватинът иска да напусне "шпорите". Кранчар дойде миналата година на "Уайт Харт Лейн", но бе изместен от конкуренцията на Гарет Бейл, Рафаел ван дер Ваарт и Лука Модрич в титулярния състав на Реднап.

 

Именно това накара медиите на Острова да започнат спекулации, че Кранчар може да си търси нов клуб още през зимата. Реднап от своя страна сподели, че няма да пречи на евентуалното заминаване на 26-годишния си халф.

 

"Първо, нека да видим как ще се развият нещата около енго през следващия месец и тогава ще говорим", заяви Реднап пред медии на Албиона. "Не бих искал да го изпусна като футболист, но разбирам притесненията му".

 

"Той трябва да играе, защото е играч от световна класа. С националния си отбор вкара 5 гола в 3 срещи. Надявам се да получи своя шанс и тук, но нека бъдем наясно- няма да подарим Нико, защото е ценен играч", заключи Реднап.