Реднап бесен от правилата на УЕФА

снимка: БГНЕС

Менджърът на Портсмут Хари Реднап разкритикува правилото на УЕФА, че всеки клуб, който участва в Европейските клубни турнири, трябва да има най-малко осем играчи, които са играли в същия отбор или същото първенство за поне три сезона във възрастта между 15 и 21 години.

 

Голяма жертва на това правило е например Сами Хюпия, който трябваше да даде титулярното си място в Шампионската лига на далеч по-неопитните резерви Стивън Дарби и Мартин Кели. Портсмут пък не може да разчита на Лорън, защото той не отговаря на условията на УЕФА.

 

Реднап изрази мнение, че това правило не помага на никого. Мениджърът вярва, че отборите, които по-рядко участват в Купата на УЕФА или Шампионската лига са по-слаби с това правило. Той спомена, че има и отбори, които не могат да съберат състав от 25 човека.

 

Реднап коментира на пресконференцията преди днешния мач срещу ВиторияГимараеш: "Това е лудост. Миналата година Челси дори не вкара младите в състава си, просто нямаше нужда. За какво ги слагате на място, което не е за тях? Деца, които никога не са играли в първенството и може би дори не играят за резервите. Някой се опитва да прокара някаква глупава идея." коментира гневният мениджър на "Помпи".