Рединг все по-близо до Чемпиъншип след 0:2 от Саутхямптън

Саутхямптън победи с 2:0 като гост Рединг и вгорчи домакинския дебют на бившия си мениджър Найджъл Адкинс. Гостите реализираха по едно попадение във всяко полувреме, чрез Джей Родригес и резервата Адам Лалана.  „Светците" бяха по-добрият отбор и контролираха играта почти през целия мач, но срещата ще се запомни със спорните съдийски решения, които ощетиха домакините.

Мачът започна с натиск на Рединг, но „светците" се отбраняваха добре и не допускаха опасности пред своята врата. „Кралските поданици" разчитаха главно на центрирания.

Именно след едно дълго подаване от фал от дясно Рединг изпусна да открие резултата. Защитниците на гостите не се ориентираха добре, двама играчи на „светците" си попречиха и след рикошет Адам Льо Фондър можеше да открие, но ударът му от 8-9 метра мина на около половин метър над сглобката на вратата,пазена от Артур Боруц.

След изпълнения аут, гостите бързо загубиха топката, крилото Робсън Кану навлезе в наказателното поле и бе спънат от Йос Хойвелд, но сигнал за дузпа не последва. Саутхямптън отново не се ориентираха добре, топката пак стигна до Кану, който центрира на втора греда и ударът с глава на МакАнъф бе избит от Боруц от голлинията.

Мачът се оживи и последваха силни минути за гостите. В 32-та минута Гастон Рамирес изпусна да вкара след удар с глава от малкото наказателно поле, но 120 по-късно се реваншира, извеждайки Джей Родригес, който изпревари Федеричи и бутна топката между краката му - 1:0 за Саутхямптън.

„Светците" използваха момента и 5 минути след гола, Родригес нацели напречната греда.

В 43-та Родригес открадна топката от централния защитник, напредна до наказателното поле, но ударът му бе спасен от Федеричи. Отбитата топка стигна до Рамирес, който от 15-тина метра не успя да уцели вратата.

Рединг започна по-активно второто полувреме, но не успяваше да създаде нищо по-интересно пред Боруц. Гостите, както и в началото на първата част, бяха стабилни в защита и дочакаха своя момент.

В 72-та минута най-добрият на терена Джей Родригес изведе сам срещу вратаря, появилия се като резерва Адам Лалана, който без проблеми направи 2:0 и доближи „светците" до победата.

5 минути след гола на Лалана, вратарят на гостите Боруц не се намеси сигурно при един удар с глава на Льо Фондър и останаха съмнения, че топката е преминала голлинията.

В даденото от съдията продължение резултатът можеше да стане 3:0, но резервата Допрадо не успя да уцели опразнената врата.

С победата Саутхямптън събра 37 точки и се изкачи до 11-то място, като вече изглежда като фаворит за място в Топ 10, а не за изпадане. Рединг е последен, с равен брой точки с 19-тия Куинс Парк Рейнджърс - 23, но с по-лоша голова разлика.