Реал Сосиедад спечели първа точка като гост

Реал Сосиедад спечели първа точка като гост през този сезон, завършвайки наравно 2:2 при гостуването си на Валядолид в последния мач от 9-ия краг на Примера дивисион.

До момента баските имаха 4 поражения от 4 гостувания, а сега бяха близо дори и до победата. След този резултат и двата тима се нареждат в средата на класирането- домакините са на 10-о място с 11 точки, а Реал Сосиедад- 15-и с 10. Начело са Барселона и Атлетико (Мадрид) с по 25, информира БТА.

Въпреки че им липсваха петима основни играчи, гостите от Сан Себастиян два пъти повеждаха на стадион Хосе Сорила чрез френския футболист Антоан Грийсман. Той откри в 36-ата минута от хубаво воле, но две минути преди края на първото полувреме Еберт изравни за синьо-белите при третия си опит в мача. Преди това той стреля на два пъти, но вратарят Субикарай спасяваше.

В 57-ата минута Грийсман отново се разписа, като този път стреля от далече и наказа вратаря на домакините Ернандес.

В 75-ата минута Еберт вкара своя втори гол, след като получи прехвърлящо подаване от Оскар Гонсалес и заби петия си гол от началото на сезона. В последната минута на добавеното време стражът на домакините Дарио Ернанес спаси далечен прехвърлящ удар на Хосе Анхел, който видя, че венецуелецът е напуснал рамката и опита да го изненада от над 40 метра.

"Доволни сме, защото заслужихме първата си точка извън домашния стадион. Изиграхме много добър мач, създадохме доста голови положения и щеше да бъде несправедливо да загубим, заяви френският треньор на гостите Филип Монтание.