Реал Сосиедад разкова Валенсия като гост

Валенсия загуби с 2:5 от гостуващия Реал Сосиедад в среща от 14-ия кръг на испанското футболно първенство.

Възпитаниците на Маурисио Пелегрино допуснаха първо поражение на "Местая" в Примера дивисион след серия от пет поредни победи и паднаха на 12-о място в класирането с 18 точки.

Реал Сосиедад пък записа трети успех в последните си четири мача и се изкачи на седма позиция с 20 точки.

Домакините започнаха добре и поведоха още във втората минута, когато Роберто Солдадо след подаване от ляво на Хуан Бернат. Валенсия контролираше събитията на терена, но в 41-ата минута Жонас удари с лакът без топка Давид Сурутуса и получи директен червен картон.

Гостите се възползваха от числения превес и в 44-ата минута Алберто де ла Бела изравни след асистенция на Сурутуса. С два бързи гола след почивката на Микел Гонсалес и Диего Ирфан баските взеха аванс от 3:1.

Солдадо с второто си попадение в мача върна за кратко надеждите на "Местая" четвърт час преди края, но в последните седем минути резервата Иманоел Адирече и Карлос Вела от дузпа решиха всичко за Реал Сосиедад.

Хетафе се изкачи на пето място с 22 точки след успех над гостуващия Малага с 1:0. Алберто Лопо отбеляза единственото попадение в 56-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер на Педро Леон.

Така домакините записаха трета поредна победа в Примера дивисион. Малага имаше добра възможност да изравни в 79-ата минута, но вратарят Мигел Моя успя да избие в гредата силен удар на Хавиер Савиола.

Малага завърши мача с 10 души след втори жълт и червен картон на Диего Кастро в третата минута на добавеното време.