Реал Сосиедад на крачка от 1/2-финалите

снимка: as.com

Отборът на Реал Сосиедад се доближи до участие на 1/2-финалите на Купата на Краля, след като тази вечер баските спечелиха с 3:1 първия си четвъртфинал срещу втородивизионния Расинг Сантандер.

Участникът в груповата фаза на Шампионската лига бе безпощаден на своя "Аноета", като единствено късният гол на Мамаду Коне в 83' остави някакви шансове на Расинг за реванша.

В случай, че Реал Сосиедад се класира успешно за 1/2-финалите на турнира, съперник на баските ще бъде победителят от двубоя между Барселона и Леванте.

Още до почивката баските си осигуриха солиден аванс, бележейки две безответни попадения във вратата на сантандерци. И двата гола бяха дело на Микел Гонсалес, който се разписа след асистенции на Карлос Вела и Гонсало Кастро.

След час игра Карлос Вела направи резултата класически, а късно попадение на Мамаду Коне все пак остави малки шансове на гостите за реванша след седмица.