Реал с категоричен старт на защитата на титлата в Шампионска лига

Европейският шампион Реал Мадрид започна защитата на титлата в Шампионска лига по убедителен начин, след като у дома в мач от група B "кралския клуб" разби швейцарския шампион Базел с 5:1.

"Белия балет" откри головата си сметка в турнира благодарение на Начо, който 2 14' прати центриране в Зухи, който си отбеляза автогол за 1:0. В следващите минути 3-те най-скъпи покупки в историята на отбора Бейл (30), Роналдо (31) и Хамес (40), а Гонсалес успя да върне един гол за 4:1.

В края на двубоя Бензема успя да се отпуши и вкара първия си сезон, а благодарение на победата си възпитаниците на Карло Анчелоти оглавиха група B и прекратиха серията от 3 поредни загуби.

В другия двубой от група Ливърпул победи с голяма доза късмет Лудогорец с 3:1.

4113895

В началото на мача "белия балет" окупира половината на швейцарците, но в нападение липсваше острота. Базел пък на два пъти имаше шанс да контраатакува, но и при двата случая Касияс се намеси успешно и предотврати гол в своята врата. Първият удар на Реал пък дойде в 7', когато след индивидуален пробив Роналдо стреля, но над вратата.

в 14' обаче натискът на домакините даде аванс. След продължително разиграване Начо комбинира с Хамес, който го изведе в наказателното поле. Десният бранител пробва центриране, като топката рикошира в Зухи и влетя във вратата - 1:0.

4113896

Последваха пропуски на Роналдо и ужасяващ такъв на Бензема от няколко метра, но все пак в 30' се стигна до нов гол. Модрич пусна феноменален извеждащ пас с външен фалц за Бейл, който прехвърли вратаря и след това догони топката, засичайки я във вратата - 2:0.

И докато играчите на гостите бяха стъписани Модрич пусна още един страхотен пас за уелсега, който напредна отдясно и пусна успореден на голлинията пас за Роналдо, който без проблем откри головата си сметка при 5-ия си удар - 3:0 в 31'.

4113897

Базел спря тотално да играе защита и в 36' швейцарският шампион отново беше наказан. Роналдо получи в наказателното поле и веднага стреля. Вратарят изби със сетни усилия, но никой не покри Хамес, който бързо реагира, настигна топката и успя да се разпише.

Головото шоу продължи с пълна сила, след като Гонсалес беше изведен през целия терен сам срещу Касияс и с плътен диагонален удар вкара 7-ия гол през сезона във вратата на Сан Икер, и то само от 8 точни удара - 4:1.

През втората част темпото в срещата рязко спадна, а лека контузия на Серхио Рамос доведе до пускането на Варан. Именно френският бранител можеше да стане виновник за нов гол във вратата на Касияс, когато изведе Гонсалес сам срещу Сан Икер, но капитанът на домакините спаси.

Иначе "белия балет" владееше инициативата, но головите положения бяха по-малко, отколкото през първото полувреме. Роналдо продължи да стреля отвсякъде, но нямаше късмет пред гола.

4113898

В 77' Хамес беше изключително близо до втория си гол в срещата, но нападателят не успя да преодолее съпротивата на вратаря. При добавката Бейл не успя да нанесе удар. Все пак 2 минути по-късно Роналдо комбинира с Карим Бензема и френският нападател с мощен удар с левия крак най-накрая се отпуши през новия сезон.

Състав на Реал Мадрид: Касияс, Начо, Пепе, Рамос, Марсело, Кроос, Хамес, Модрич, Роналдо, Бейл, Бензема

Състав на Базел: Ваклик, Самуел, Шар, Сучи, Сафари, Цуфи, Фрей, Елени, Шака, Щрелер, Гонсалес