Реал отново гази, Роналдо с хеттрик и нов рекорд (ВИДЕО)

Реал Мадрид се възползва по най-добрия начин от загубата на градския си съперник Атлетико в дербито с Барселона (1:2), като смаза Еспаньол с 6:0 на стадион „Сантяго Бернабеу“ и се доближи само на една точка от втората позиция.

„Белия балет“ записа трети успех под ръководството на Зинедин Зидан, като той отново бе изразителен пред собствена публика след 5:1 над Спортинг (Хихон) и 5:0 над Депортиво Ла Коруня, последвани обаче от равенство с Бетис 1:1.

Реал Мадрид вече има 47 точки и подчерта отново превъзходството си спрямо другите отбори в отбелязаните голове – те са вече 62 (Барселона има 54). Атлетико е втори с 48 пункта, а лидерът Барселона е с 51 и мач по-малко. Еспаньол се свлече на 15-то място с 22 точки.

Още до 16-та минута бе ясен крайният победител в двубоя, тъй като „белия балет“ наниза три безответни гола за малко повече от четвърт час игра. Хамес Родригес асистира на Карим Бензема в седмата минута за 1:0, а в 12-ата Кристиано Роналдо удвои от дузпа.

Родригес собственоръчно направи 3:0 в 16-ата, а в последните секунди на първата част Кристиано се разписа за втори път за 4:0. Роналдо оформи хеттрика си за 5:0 в 82-ата минута след подаване на Хесе Родригес, а в 87-ата Дуарте си отбеляза автогол и фиксира крайното 6:0.

По този начин португалската суперзвезда задмина съотборника си Бензема по брой попадения в Примера дивисион от началото на сезона (18) и се изравни с лидера при голмайсторите Луис Суарес, който също е с 19.

Също така Роналдо е отбелязал цели 11 от последните 16 гола на Реал Мадрид срещу Еспаньол в Ла Лига. Той е единственият футболист през новия век, който вкарва осем попадения срещу един и същи опонент в рамките на един сезон.

All Goals HD - Real Madrid 6-0 Espanyol - 31...by mundoespn