Реал Мадрид започна годината с класика, Роналдо влезе в клуб 400

Отборът на Реал Мадрид започна новата 2014 година с победа, след като се наложи с 3:0 при домакинството си на Селта в мач от 18-ия кръг на Примера Дивисион.

Въпреки убедителния резултат “кралския клуб” стигна много трудно до успеха. След нулево първо полувреме, възпитаниците на Карло Анчелоти най-накрая успяха да превземат вратата на гостите в 67-ата минута, когато точен бе Карим Бензема.

Крайното 3:0 бе оформено с два гола на Кристиано Роналдо (82’, 90+3’). Второто попадение на португалеца обаче имаше специална стойност за него, защото бе под номер 400 в професионалната му кариера.

С тези два гола Кристиано закръгли сметката си в Примера на 20 попадения от началото на сезона, с което оглави еднолично класацията при реализаторите в Ла Лига, изпреварвайки нападателя на Атлетико (Мадрид) Диего Коща, който има 19.

Както и бе обещал Роналдо посвети головете си на легендата Еузебио, който почина от сърдечна недостатъчност на 71 години вчера.

След тази победа Реал Мадрид събра 44 точки, с които остава на трето място във временното класиране на Ла Лига, като преднината на лидерите Барселона и Атлетико Мадрид от 5 пункта се запази и след този кръг. Селта пък остава в зоната на изпадащите - на 18-а позиция с актив от 16 точки.

Роналдо и компания трябваше доста да се поизпотят, за да стигнат до успеха. Гостите от Виго влязоха много силно в мача при малко повече шанс можеха да водят с няколко гола само след първото полувреме.

Срещата бе много динамична и отворена за радост на препълнените трибуни на “Сантяго Бернабеу”. Феновете на Реал обаче трябваше да преживеят доста тежки моменти, а футболистите да изстрадат победата.

Двата отбора отправиха общо 33 удари по посока на вратите си, превръщайки двубоя в истинска канонада, а положенията следваха едно след друго.

Домакините натискаха, но в началото на мача гостите от Виго бяха много близо до откриване на резултата, след като Шарлиз отправи много опасен удар в 6-ата минута, но за щастие на Диего Лопес топката не намери очертанията на вратата му.

До края на първото полувреме Селта създаде още няколко многоо чисти голови положения, но в повечето случаи на нападателите на галисийците им липсваше точност.

Роналдо имаше претенции за дузпа за задържане в 21-ата минута, но главният съдия остана безмълвен. Малко по-късно Лука Модрич пробва късмета си с изстрел от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

След почивката Реал Мадрид продължи да натиска, но гостите се бранеха много организирано, като в същото време контраатакуваха много опасно. Шарлиз се озова очи в очи с Диего Лопес в самото начало на втората част, но отново не успя да преодолее стража на Реал.

Карло Анчелоти видя, че нещата не вървят и вкара в игра Хесе Родригес и Гарет Бейл и резултатът не закъсня. Стигна се до 66-ата минута, когато “кралския клуб” най-накрая превзе вратата на Селта. Хесе Родригес пусна страхотен пас към Карим Бензема, който засече топката за 1:0. отбелязвайки деветия си гол в Примера от началото на сезона.

Кристиано Роналдо довърши гостите с още две попадения в заключителната част на двубоя. В 82-ата минута португалецът се възползва от центриране по земя на Диего Карвахал и не пропусна на празна врата, удвоявайки преднината на своя отбор.

Головата машина на Реал оформи крайното 3:0 в последните секунди на даденото от главния съдия 3-минутно продължение на мача, този път засичайки центриране на Гарет Бейл.