Реал Мадрид запази дистанцията от Барса (ВИДЕО)

Реал Мадрид запази дистанцията от две точки зад лидера Барселона, след като днес "кралете" спечелиха с 3:1 домакинството си на Малага в среща от 32-ия кръг.

Серхио Рамос, Хамес Родригес и Кристиано Роналдо бяха точни за победителите, докато Хуанми вкара за андалусците.

Така "лос меренгес" събраха актив от 76 точки срещу 78 за лидера, а Малага остава на седмо място с 46 точки на сметката си.

За водения от Карло Анчелоти състав това е четвърти пореден успех в Примера, докато Малага записа пети пореден мач без успех в испанското първенство.

Карло Анчелоти не можеше да разчита на контузения Карим Бензема, като Кристиано Роналдо и Гарет Бейл започнаха в атака за "кралете". Хамес Родригес и Иско намериха място сред титулярите, а Лука Модрич и Тони Кроос трябваше да властват в средата на терена.

Хуанми оглави атаката на Малага, а Саму, Амрабат и Саму Кастилехо атакуваха от втора позиция във формацията на Хави Грасия.

Домакините излязоха напред в резултата след 25 минути игра, след като камерунският страж на Малага Карлос Камени бе успял на няколко пъти да опази вратата си суха. Серхио Рамос оползотвори центриране на Роналдо и изведе домакините напред - 1:0.

След почивката попаденията на "Бернабеу" станаха повече, но преди това Кристиано Роналдо пропусна дузпа за Реал Мадрид. В 66' Саму Касталехо фаулира Хамес, а зад топката застана №7. Португалецът обаче нацели една от гредите зад Камени.

Само две минути по-късно обаче Хамес Родригес удвои за 2:0. Колумбиецът матира Камени с прецизен изстрел от границата на пеналтерията и зарадва трибуните.

В 71' Малага успя да се върне в мача. Националът на Испания Хуанми засече центриране на Росалес и възстанови шансовете на андалусците.

До края на сблъсъка Малага опита да стигне и до изравняването, но в добавеното време Реал Мадрид сложи точка на спора. Хавиер Ернандес поднесе топката на Кристиано, който от лесна позиция оползотвори възможността, бележейки за крайното 3:1.

Goal Ramos - Real Madrid 1-0 Malaga - 18-04-2015by Bayeo

Goal Rodriguez - Real Madrid 2-0 Malaga - 18-04...by Bayeo

Juanmi 2:1 | Real Madrid - Malaga 18.04.2015 HDby EuropeanLeagueLiveGoal

Cristiano Ronaldo 3-1 - Real Madrid - Malaga 18...by FVO_HD