Реал Мадрид съсече ПСЖ с гол на младок

снимка: realmadrid.com

Реал Мадрид спечели днешната звездна контрола с Пари Сен Жермен в катарската столица Доха, след като „белите“ измъкнаха минимален успех с 1:0.

Единственият гол в срещата падна през първата част, когато юношата на „кралския клуб“ Хесе Родригес получи отличен пас от Алваро Мората и с техничен изстрел прати топката покрай стража на парижани Салваторе Сиригу.

Френският шампион също имаше добри възможности да реализира попадение, но в крайна сметка вратата на Реал Мадрид оцеля. Днешната контрола между ПСЖ и Реал Мадрид е част от сделката, която двата клуба сключиха през лятото за италианския наставник на испанците Карло Анчелоти.

Диего Лопес стартира на вратата на Реал Мадрид, а Алваро Арбелоа, Начо, Серхио Рамос и Хорхе Касадо действаха в защита. Асиер Ияраменди и Шаби Алонсо стартираха в полузащита, а Кристиано Роналдо отново блестеше в нападение. Португалецът бе в компанията на Хесе, Хосе и Алваро Мората.

Наставникът на ПСЖ Лоран Блан също заложи на някои от най-добрите си футболисти. Златан Ибрахимович и Единсон Кавани излязоха в атака за французите, като сред титулярите блестеше и името на Езекиел Лавеци. Марко Верати, Тиаго Мота и Блез Матуиди действаха в средната линия.

4054962

Отборът на Пари Сен Жермен стартира срещата по-силно от своя съперник. В 13' Единсон Кавани не сполучи с опит за изстрел, а в 16' Матадора бе изведен очи в очи с Диего Лопес. Уругваецът обаче не успя да преодолее вратаря на „лос меренгес“.

ПСЖ бе наказан за пропуска си само три минути по-късно, когато мадридчани излязоха напред в резултата. Алваро Мората изведе Хесе на чиста позиция, като за разлика от Ел Матадор Кавани, юношата на Реал технично преодоля Сиригу – 1:0 за Реал Мадрид.

Последваха силни минути за ПСЖ. В 22' удар на Дин мина покрай гредата, а малко след това неточен бе и Лавеци. В 27' Матуиди също опита късмета си, но и този път неуспешно. В 34' Кавани получи отлично подаване от Ибрахимович, но отново не успя да реализира.

4054963

Минути по-късно Реал Мадрид бе близо до втори гол, но удар на Хосе Родригес срещна гредата. Малко след това шанс се отвори и пред Златан Ибрахимович, но вратата на „белите“ за пореден път оцеля.

На почивката Карло Анчелоти промени изцяло стартовия си състав, а резервите на „кралския клуб“ сториха достатъчно, за да запазят аванса си в резултата. В 53' Карим Бензема дори можеше да удвои, но и той нацели гредата.

До края на срещата двата тима постепенно намалиха темпото на игра, което и логично не доведе до повече попадения в двете врати.