Реал Мадрид спечели баскетболното "Ел Класико" в Евролигата

Реал (Мадрид) ще играе на финала в Евролигата по баскетбол за мъже, след като драматично победи Барселона в своеобразно Ел Класико със 74:67 във втората полуфинална среща в Лондон. Реално финалната среща от миналата година ще се повтори, а Олимпиакос ще защитава титлата си, след като по-рано вчера отнесе без особени проблеми ЦСКА (Москва) с 69:52.

Фелипе Рейес вкара за Реал (Мадрид) 17 точки, а за Барселона Марселиньо Уертас приключи с 19. Съотборникът му Анте Томич добави 18 точки и 12 борби за каталунците, а за Реал Серхио Лул и Серхио Родригес приключиха съответно с 13 и с 12.

Голямата звезда на Барселона Хуан Карлос Наваро с 9 точки и само 1 спечелена борба. След като Барселона взе ранен аванс в мача, а след това в началото на четвъртата част поведе и с 9 точки. Отличната стрелба на Рейес, Серхио Лул, Серхио Родригес и спечелените топки на Руди Фернандес бяха оръжието на Реал. Топстрелецът на Барселона Анте Томич пък игра 36 минути, след като се контузи и каталунците загубиха от остротата си в атаката.

"Ние знаехме, че те имат само един център на високо ниво и задачата ни беше да го ангажираме прекалено в играта, да го провокираме и да стреляме от далече, което в крайна сметка проработи като наша тактика, обясни американският играч на Реал (Мадрид) Маркъс Слоутър.

Така важният момент беше 5 минути преди края, когато Реал съкрати аванса на противника си и след това с кош на Серхио Родригес изравни за 63:63. От тук до края на мача Фелипе Рейес и Родригес почти не пропускаха при стрелбата, докато за Барселона единствено Марселиньо стреляше успешно.

Треньорът на Барса Хавиер Паскуал опита да спре серията на противниците с таймаут и смени, но не се получи и така при пропуск на Марселиньо 40 секунди преди края означаваше и успех за Реал.