Реал Мадрид се развихри и без наказания Кристиано (ВИДЕО)

Отсъствието на Кристиано Роналдо не се оказа решаващо по какъвто и да е начин, а лидерът в Примера Реал Мадрид разкова с 4:1 гостуващия Реал Сосиедад в среща от 21-ия кръг на първенството.

"Кралете" се справиха и без наказаната си суперзвезда, като две попадения за успеха на домакините реализира френската "деветка" Карим Бензема. По веднъж се разписаха Хамес Родригес и Серхио Рамос, докато Ариц Елустондо изведе баските напред след само минута игра в срещата.

Така Реал Мадрид събра актив от 51 точки и възстанови аванса си от четири точки пред втория Барселона, който утре вечер домакинства на Виляреал. Реал Сосиедад пък инкасира втора загуба в последните си три двубоя, като Ла Реал остава на 11-о място с 22 точки на сметката си.

В отсъствието на Кристиано Роналдо Гарет Бейл и Карим Бензема оглавиха атаката на домакините, докато Иско и Хамес Родригес подпомагаха двамата нападатели на "белите". Тони Кроос и Асиер Ияраменди започнаха в средната линия, а Марсело, Рамос, Варан и Карвахал бяха наредени в защита пред капитана Икер Касияс.

Дейвид Мойс заложи на Карлос Вела в ролята на острие, а Гранеро, Каналес и Шаби Прието трябваше да подпомагат мексиканеца в атака. Елустондо и Рубен Пардо стартираха в средата на терена.

Срещата на "Бернабеу" стартира неочаквано, след като още в 1' Ла Реал успя да открие резултата в столицата. Серхио Рамос увисна при изпълнение на корнер пред вратата на мадридчани, а Елустондо на задна греда засече кълбото в мрежата за 0:1.

Радостта на баските обаче не трая дълго, защото още в 3' Реал Мадрид възстанови равенството. Марсело центрира по чудесен начин в пеналтерията на Реал Сосиедад, а Хамес Родригес с отличен изстрел с глава преодоля Рули за 1:1.

Осем минути преди почивката домакините стигнаха и до пълен обрат. Ново добро центриране на Марсело намери Карим Бензема на далечната града, а френският национал не закъсня с опита за изстрел. Рули успя да спаси, но при добавката Серхио Рамос вкара от близка дистанция за 2:1.

Малко след това Гарет Бейл направи непростим пропуск пред вратата на Сосиедад, след като уелсецът не успя да уцели рамката в ситуация, в която вратарят Рули не бе на мястото си.

След почивката Реал Мадрид успя и да затвърди успеха си с нови две попадения, докато за Ла Реал не останаха шансове.

В 52' Бензема до голяма степен успокои трибуните, след като "деветката" реализира и за 3:1. Французинът разигра на едно-две с Гарет Бейл и преодоля Рули, отбелязвайки и първия си гол в срещата.

Крайното 4:1 оформи отново Карим Бензема, който в 76' сложи точка на спора с великолепно попадение. Бензема осъществи успешно двойно подаване с Иско и с феноменална парабола намери далечния ъгъл на вратата, изправяйки трибуните на "Бернабеу" на крака.

До края на срещата Реал Мадрид можеше да отбележи и пети гол, но изстрели на Гарет Бейл и резервата Хавиер Ернандес не попаднаха в целта.