Реал Мадрид се препъна във Виляреал (ВИДЕО)

Европейският и световен клубен шампион Реал Мадрид не можа да си възвърне преднината от четири точки пред Барселона на върха в класирането на Примера дивисион, след като се задоволи само с равенство 1:1 в домакинството си на Виляреал на стадион „Сантяго Бернабеу“ в последен за уикенда мач от 25-ия кръг.

Резултатът бе открит в 52-ата минута от носителя на Златната топка Кристиано Роналдо, който бе точен от дузпа и реализира юбилейния си гол номер 30 в испанското първенство. Самият Роналдо бе повален в наказателното поле от камерунския защитник на гостите Ерик Бейли, който бе обхванал CR7 през кръста, преди в крайна сметка да наруши равновесието му.

Португалската суперзвезда е реализирал последните си 15 дузпи в Примера дивисион, а с попадението се превърна в първия футболист в историята на топ 5 първенствата на Европа, който в пет последователни сезона достига границата от 30 гола.

Само през този сезон точните удари от бялата точка на Роналдо в шампионата са девет, като CR7 през по-голямата част от срещата бе надвиван в директните двубои от вратаря на Виляреал Серхио Асенхо, който се представи на отлично ниво.

Виляреал обаче изравни сравнително бързо и само десет минути по-късно една от контраатаките на „жълтата подводница“ по лявото крило се пренесе около дъгата на наказателното поле. Тони Кроос в опита си да изчисти топката я нагласи на крака на Жерар Морено, който без подготовка стреля от границата на пеналтерията и не остави шансове на вратаря Икер Касияс – 1:1.

„Белия балет“ създаде достатъчно положения за поне два гола, но стражът на гостите Серхио Асенхо заслужи прозвището герой на мача. След хикса Реал има 61 точки и вече е само с две повече от Барселона, който в събота надви без напрежение Леванте с 3:1 като гост.

Виляреал е шести с 45 точки – на осем от четвъртия Валенсия.

И през първото, и особено през второто полувреме, Реал Мадрид създаде достатъчно шансове за втори гол, но поне четири опасни удара на Роналдо след почивката бяха майсторски отразени от Серхио Асенхо.

През първото полувреме компактната игра в защита на Виляреал принуждаваше „белия балет“ да залага на центрирания, което доведе до рекордните за сезона цели пет изстрела с глава от състава на Карло Анчелоти в рамките на 45 минути.

Виляреал напълно защити реномето си на отбор, който рядко допуска попадения в гостуванията си – само Барселона с осем бе допускал повече от „жълтата подводница“, която се пропука за 14-ти път на „Бернабеу“ далеч от дома си.

Големият герой за гостите бе без съмнение вратарят Серхио Асенхо, като дори офанзивният подход на Анчелоти в края (Хесе Родригес и Хавиер Ернандес вместо Лукас Силва и Карим Бензема) не помогна на „кралския клуб“ да превземе за втори път вратата на Виляреал.

Именно Хесе можеше да накаже първата и единствена грешка на Асенхо в мача, когато стражът увисна във въздуха и се размина с топката в 84-ата минута, но младият нападател не можа да намери очертанията на празната врата с диагоналния си удар.

В последните минути и Икер Касияс трябваше да се намесва решително, за да пречи на Леанрдо Вието да осъществи пълен обрат при опасните контраатаки на гостите. Хавиер Ернандес имаше претенции за дузпа в 87-ата минута, след като бе побутнат от Бейли, но съдията прецени, че мексиканецът е паднал прекалено лесно.