Реал Мадрид се измъчи, но записа трета поредна победа в Испания (ВИДЕО)

Отборът на Реал Мадрид постигна трета поредна победа от началото на сезона в испанската Примера дивисион, след като надви с минималното 1:0 Гранада на своя "Сантяго Бернабеу". Единственото попадение в срещата бе дело на Карим Бензема, а Кристиано Роналдо пропусна първата възможност да се превърне в най-великия голмайстор на тима. За сега той има на сметката си 321 попадения, а легендата Раул е с 323.

Към момента "белия балет" заема първото място с 10 точки, но предстои Барселона да изиграе своята среща от четвъртия кръг.

През първите 15 минути от срещата Реал бе тимът, който доминираше на терена и организира няколко по-опасни атаки, но най-доброто положение бе за гостите. Юсеф Ел Араби подхвана добра атака от центъра и комбинира с Едгар, който опита центриране в малкото наказателно поле, но там бе Марсело, който изби топката пред крака на играч на Гранада.

Четири минути по-късно като по чудо играчите на Рафаел Бенитес не откриха резултата, след като Иско изведе Кристиано Роналдо очи в очи с Андрес Фернандес, но стража спаси, а след това топката попадна на крака на Карим Бензема, но той не успя да насочи точен удар.

Минута по-късно добра атака за гостите отляво стигна до Юсеф Ел Араби, който бе оставен непокрит в наказателното поле и вкара топката във врата на Кейлор Навас, но попадението правилно бе отменено заради засада на нападателя.

След по-малко от 120 секунди "белия балет" отново бе близко до откриване на резултата - Роналдо стреля опасно от пряксвободен удар, вратарят на гостите не успя да улови топката и тя попадна на крака на Лукас Васкес, който опита да стреля, но последва второ спасяване.

Седем минути преди края на първата част Роналдо бе близо до своя гол №322 с екипа на "кралския клуб", като последното препядствие пред него бе страничната греда на Фернандес.

Втората част започна с офанзивна игра на момчетата на Рафаел Бенитес и това даде резултат. 10 минути след подновяването на играта те излезнаха напред в резултата, след като Иско центрира от ляво и в наказателното поле най-съобразителен бе Карим Бензема, който засече подаването за 1:0.

При подаването на халфа останаха съмнения за засада, но без реакция от съдийската бригада.

Пет минути по-късно Ел Араби се озова очи в очи с Кейлор Навас след брилянтна солова акция в наказателното поле на домакините, но в крайна сметка стражът показа класа и излезе, скъси ъгъла и спаси вратата си от попадение.

В 65-тата минута CR7 пропусна ново чисто положение, след като бе изведен с диагонален пас от Лука Модрич. Португалецът стреля, но топката премина на сантиметри от вратата на Гранада.

15 минути преди края на срещата на терена се появи Денис Черишев, който замени голмайстора Бензема, а малко преди това и Тони Кроос отстъпи мястото си на Матео Ковачич.

В последните 10 минути изненадващо домакините бяха прибрани в половината си, но не по желание на техния треньор, а заради пресата, която Гранада наложи. В крайна сметка обаче до гол в една от двете врати не се стигна и крайният резултат остана 1:0.

За момента домакините са на второ място в класирането, след като направиха изненадващо равенство 0:0 с новака Спортинг Хихон. Все пак те се върнаха в познатото темпо и победиха с общ резултат 11:0 Бетис и Еспаньол.

Гранада пък записа едва три точки от първите си три мача, след като се наложи с 2:1 като гост на Хетафе, но загуби и двете си домакинства - от Ейбар и Виляреал.

Рафаел Бенитес ще заложи за двубоя а Кейлор Навас, Даниел Карвахал, Рафаел Варан, Пепе, Марсело, Тони Кроос, Лука Модрич, Иско, Лукас Васкес, Кристиано Роналдо и Карим Бензема.

За гостите на "Сантяго Бернабеу" ще излязат Андрес Фернандес, Мигел Лопес, Давид Ломбан, Кристиано Бираги, Дория, Хави Маркес, Рене Кърхин, Едгар, Рубен Рочина, Юсеф Ал Араби и Айзък Съксес.